Gąski i okolice

Gąski to mała, letniskowa miejscowość położona na zachodnim wybrzeżu Bałtyku 10km od Mielna, 20 km od Koszalina i 25 km od Kołobrzegu. Gąski to przede wszystkim cisza, spokój- brak tłumów oraz piękne, szerokie plaże. Wszystko co  wymienione sprawia, iż jest to idealne miejsce do wypoczynku dla rodzin z dziećmi.

Latarnia morska

Atrakcja Gąsek

Jedną z ważniejszych atrakcji Gąsek stanowi latarnia morska o wysokości ponad 51,2m . Jest ona drugą co do wysokości latarnią morską w Polsce. Została zbudowana w 1878r i jest wpisana do rejestru zabytków. Latarnia w Gąskach jest udostępniona do zwiedzania. Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie oraz Gąski a nawet  Sarbinowo, Chłopy, Mielno czy Unieście.

Latarnia jest usytuowana w zachodniej części Gąsek w pobliżu Kolorowych Domków (ok. 300m). U podstawy wieży znajduje się dom latarnika oraz kramiki z jedzeniem i pamiątkami.

Latarnia w Gąskach
Gąski nad morzem

Słoneczna plaża

Dla rodzin z dziećmi

W Gąskach znajduje się piękna, czysta i przede wszystkim szeroka plaża. Gąski to raj dla wczasowiczów pragnących odpocząć od miejskiego zgiełku, a tutejsza plaża jest idealnym miejscem dla ludzi ceniących sobie ciszę i spokój, a także dla rodzin z dziećmi. 

Na wyposażeniu każdego z naszych domków znajdują się leżaki oraz parawan plażowy.

Gastronomia

Smaczna kuchnia

W Gąskach i okolicach każdy znajdzie coś dla siebie! W sąsiedztwie ośrodka  znajdują się liczne smażalnie  serwujące świeże ryby „prosto z kutra”, bary, restauracje oraz kawiarnie. W porcie rybackim w Unieściu można kupić rybę z nocnego połowu.

Smakoszy z pewnością zainteresuje odbywający się w sierpniu w Gąskach – Festyn Pieczonej Gęsi

Wakacje nad morzem - gastronomia
Wakacje w Gąskach

Wakacje dla aktywnych

Aktywny wypoczynek

Gąski i okolice to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych i nie tylko. Przez Gąski przebiega „Szlak nadmorski” z wygodną asfaltową ścieżką rowerową, idealny do pieszych i rowerowych wycieczek, biegania, czy nordic-walkingu. Szlak biegnie z Pleśni, przez Gąski, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Łazy do Dąbek. Jest to fragment międzynarodowego szlaku który swój początek ma we Francji. 

 Dla zainteresowanych organizowane są w okolicy festyny oraz imprezy sportowo-rekreacyjne.

Z uroków pobliskich terenów możemy polecić

Mielno domki

Mielno i Unieście

Miejscowość położona między Bałtykiem a Jeziorem Jamno (połowy, tramwaj wodny, park rozrywki), trochę zabytkowych budynków

Chłopy drewniane domki

Chłopy

Zabytkowa zabudowa dawnej osady rybackiej, przystań z kutrami.

Sarbinowo domki drewniane

Sarbinowo

Piękny nadmorski pasaż widokowy, kościół zlokalizowany prawie przy plaży, do tego miejscowość położona na tyle blisko Gąsek, że atrakcją samą w sobie może być też spacer (plażą lub równoległym do niej szlakiem pieszym)

Ustronie Morskie domki

Ustronie Morskie

Molo, Western Park

Śmiechów domki nad morzem

Śmiechów

Romańsko-gotycki kościół z cenną polichromią

Dobrzyca domki

Dobrzyca

Ogrody Tematyczne Hortulus i Hortulus Spectabilis (zespół pięknych ogrodów, gigantyczny labirynt z żywopłotów, wieża widokowa)

Koszalin wakacje nad morzem

Koszalin

Kino, teatr, muzea, sanktuarium na Górze Chełmskiej (a do tego całkiem sporo oznakowanych „górskich” szlaków), kolejka wąskotorowa, piękne parki zlokalizowane tuż przy centrum, sporo zabytkowej zabudowy

Grzybnica drewniane domki

Grzybnica

Rezerwat archeologiczny (kamienne kręgi, kurhany i grobowce …)

Biesiekierz domki drewniane

Biesiekierz

Pomnik ziemniaka

Karnieszewice domki

Karnieszewice

Arboretum z kolekcją pięknych i niezwykłych drzew i krzewów

Strzękecino - drewniane domki nad morzem

Strzekęcino

Pałac z pięknym „geometrycznym” ogrodem